Mart 21, 2021 Hurda 1 Yorum

Hurda Fiyatları

Hurda, kullanım açısından zaman aşımına uğramış, artık kullanılamayacak durumda olan ürünlerin artıklarıdır. Pek çok materyalden oluşabilir. En değerli ve hurda fiyatları açısından en çok para kazandıran çeşit metal hurdasıdır. Hurda, hem satış yapılarak para kazanılmasına yardımcı olur hem de geri dönüşüm açısından ciddi bir fayda sağlar. Hem gezegenimiz hem de bütçemiz için ciddi bir kar ortaya çıkartır. Ayrıca sağladığı enerji tasarrufu da göz ardı edilebilecek

Özellikle teknolojinin çok gelişmesi sonucunda hurda işlemleri çok daha kolay bir hal almıştır. Artık kolaylıkla hurda çıkartma ve ayıklama işlemleri gerçekleştirilmektedir. Hurda fiyatları da ciddi bir artışa uğramıştır. Her türlü şey hurda olarak kabul edilebilir ve tüm bu hurdalar da düzgün hurda fiyatları ile firmamız tarafından alınır. Böylelikle de geri dönüşüm rahatlıkla yapılır ve hem doğa hem çevre hem de dünyamız için ciddi bir fayda sağlanır. Ayrıca da kazanılan enerji ve yapılan enerji tasarrufu düşünüldüğü zaman da Gebze hurda alımı çok büyük bir faydaya sahiptir.

 

Hurda Çeşitleri Nelerdir?

 • Trafo Hurdası
 • Demir hurdası
 • Kablo hurdası
 • Kâğıt hurdası
 • Nikel hurdası
 • Elektronik hurda
 • PVC hurdası
 • Bakır hurdası

 

Tüm bu hurdalarınızı, düzgün hurda fiyatları ile satarak geri dönüşüme ciddi bir katkı sağlayabilirsiniz. Normalde çöp olabilecek, çöpe atılabilecek ürünleri geri dönüşüme sokmak çok büyük faydalara sahiptir. Bu geri dönüşüm işleminden de uygun hurda fiyatları politikamız yardımıyla faydalanabilirsiniz. Ayrıca Anadolu yakasi hurdaci firmaları arasından en çok Gebze hurda alım işlemi gerçekleştirmekte olan firmamız, sektörde bir öncüdür. Geri dönüşüm sağlama açısından büyük bir fayda sağlamaktadır.

 

Geri Dönüşüm Nedir?

Geri dönüşüm, kullanım dışı kalan ürünlerin geri dönüştürülmesi ile tekrar kullanılabilir hale getirilmesidir. Atık madde olarak kabul edilen maddeler, dönüştürülerek tekrar ham madde olarak imalat sürecine katılır. Geri dönüşüm sayesinde atık maddelerin içinde yaşadığımız dünyaya daha fazla zarar vermesi engellenir. Doğa korunur. Dünya daha yaşanılır bir hale getirilebilir. Ayrıca enerji tasarrufu da ciddi bir şekilde artar. Anadolu yakasi hurdaci olarak, bu geri dönüşüme katkı sağlayarak hem doğaya bir fayda sunmak hem de enerji tasarrufu konusunda bir fayda sunmak en temel hedeflerimizdendir.

 

Geri Dönüşümün Faydaları Nelerdir?

 • Ciddi bir enerji tasarrufu sağlar. Geri dönüştürülen alüminyum, demir gibi maddeler kullanılarak üretilen maddelerin üretim aşamasında ciddi bir enerji tasarrufu sağlanır. Ürün sıfırdan yapılmak yerine %35 hazır olarak daha hızlı bir şekilde üretilebilir. Böylelikle sıfırdan üretilecek bir ürünün harcadığı enerjinin çok daha azını harcayarak ve geri dönüştürülmüş materyaller kullanılarak bu enerji tasarrufu miktarı arttırılır. Gebze hurda alım firması olarak bu konu bizim için çok önemlidir.
 • Doğa korunur. Doğaya verilen zarar çok azalır. Çünkü doğada kalırsa çöp olacak ya da doğaya zarar verecek olan materyaller geri dönüştürülerek tekrardan işlevsel ve kullanışlı bir hale gelir. Böylelikle de doğaya zarar vermesi engellenir. Anadolu yakasi hurdaci firması olarak doğayı korumak en büyük amacımızdır.
 • Çevre kirliliği azalır. Geri dönüşüm sayesinde, çevrede bulunun atık materyaller ortadan kaldırılır. Bu sayede de çevrede kirlilik azalır. Ayrıca, örneğin kullanışmış bir kağıdım geri dönüşüm yoluyla tekrar kullanılabilir bir hale getirilmesi sonucunda, ortaya çıkacak hava kirliliğinde, su kirliliğinde ve su kullanımında ciddi bir azalma görülür.
 • Karbon salınımı ciddi bir şekilde azalır. Çünkü fabrikalar ham madde üretmekle uğraşmazlar ve böylelikle de makinelerin çalışmasından ortaya çıkan karbon gazının doğaya salınması çok azalır. Hatta yok olur.
 • Çöp depolarının kullanım alanı artar ve kullanım ömrü uzar. Çünkü hurda ve geri dönüştürülebilen atıklar çöplerden ayrıştırılır. Böylelikle de. Çöp alanlarında sadece çöplere uygun olacak bir şekilde yer açılır. Yer açıldığı için de kullanım alanı artar.

 

Hangi Maddeler Geri Dönüşüm İçin Uygundur?

 • Cam
 • Plastik
 • Organik Atıklar
 • Ahşa
 • Alüminyum
 • Demir
 • Organik Atıklar

 

Gibi neredeyse günlük hayatımızda kullanmakta olduğumuz çoğu ürün geri dönüşüm için uygundur. Geri dönüşüm, içinde bulunduğumuz dünyanın en büyük ihtiyaçlarından biridir. Hatta dünyamız doğru ve yeterli bir geri dönüşüm yapılmadığı için yok olma riski ile karşı karşıyadır. Bu yüzden insanların bu konuda bilinçlenmesi ve geri dönüşüme katkıda bulunması çok önemlidir. Hatta hayati bir öneme sahiptir bile diyebiliriz. Bu yüzden hurda satmak bu geri dönüşüm için çok büyük bir öneme sahiptir. Ayrıca bizim aracılığımızla yapacağınız satışlar için, hurda fiyatları oldukça makuldür. Gebze hurda alımı olarak, en iyi fiyatlarda hurda alımı yaptığımız için de sıklıkla tercih edilmekteyiz. Hurda fiyatları çok çeşitlilik gösterse de firmamız en uygun ve en mantıklı fiyat skalasını ayarlayarak sizlere sunmaktadır.

Geri Dönüşüm İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

İlk olarak geri dönüşüm için uygun olan kaynak belirlenir. Çünkü her materyal geri dönüşüm için uygun olmayabilir. Çöp ile hurda arasındaki fark bilinmeli ve ona göre ayrıştırılmalıdır. Ambalaj atkıları, metal atıkları, alüminyum atıkları, kâğıt atıkları gibi büyün hurda atıkları farklı farklı sınıflandırılmalı ve kendi içinde ayıklanmalıdır. Bu atıklar belediyelere bildirilmeli ve işlemler ona göre yapılmalıdır. Genellikle atık toplanması için, konteynır, kumbara, iç mekân kutuları gibi yerler depo olarak kullanılır.

Daha sonra bu toplanan materyaller, kâğıt, metal, alüminyum, demir hurdası olmak üzere kendi içlerinde sınıflandırılır ve ayrıştırılırlar. Hepsi kendi cinsinden materyallerle birlikte depolanıp saklanır. Böylelikle yanlış olabilecek geri dönüşüm işlemlerinin de önüne geçilmemiş olur. Böylelikle de doğaya ve çevreye olabildiğince fazla bir şekilde olumlu katkıda bulunulmuş olur.

Bu materyaline göre ayrıştırılan ve sınıflandırılan atıklar, tesislerde kimyasal ve fiziksel işlemlerden geçerler. Daha sonra da ham madde olarak yine kullanılmaya başlarlar. Bu da hurda toplanmasının en büyük sebebidir zaten. Toplanan hurdalar, kimyasal ve fiziksel işlemlerden geçirilerek tekrar ham madde haline getirilir. Böylelikle de bu ham maddelerden üretilecek yeni ürünler için sıfırdan bir materyal üretimine gerek kalmaz. Örneğin alüminyumdan üretilen bir madde için, sıfırdan alüminyum üretilecekken hurda sistemleri sayesinde bu ham madde zaten üretilmiş olarak fabrikaya ulaştırılır. Böylelikle fabrika sadece eline geçen bu ham maddeyi işleme sokarak üretmek istediği ürün haline getirir. Bu da ciddi anlamda büyük bir enerji tasarrufu sağlar. Ayrıca doğanın kirletilmesi de çok azalır. Çünkü ham madde üretilirken ister istemez fabrikalar atık üretir ve bu atıklar da havayı, suyu kısacası doğayı çok olumsuz bir şekilde etkiler. Ancak ham madde hazır olduğu zaman bu zararları vermezler çünkü gerek kalmaz. Böylelikle de doğa temiz ve düzenli kalır. Anadolu yakasi hurdaci firmaları açısından en uygun firma biziz. Geri dönüşüm işlemleri çok düzgün ve uygun şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu sebepten de Gebze hurda alım yapan firmalar arasında özellikle Anadolu yakasında bulunan Gebze hurda alım firmaları içinden en uygun fiyatlara alım yapan firmayız. Eğer siz de geri dönüşüme bir katkıda bulunmak ve doğayı korumak istiyorsanız mutlaka bize ulaşın.

 

Hurdaların Geri Dönüşüm Şekilleri

Alüminyum, en basit geri dönüşüm şekline sahip materyallerden biridir. Atık olan alüminyum, küçük parçalara ayrılır. Daha sonra da büyük ocaklarda eritilir. Böylelikle de dökme alüminyum elde edilir. Bunun sonucunda da alüminyum geri dönüştürülmüş olur. 10 tane alüminyum içecek kutusunun geri dönüştürülmesinden kazanılan enerji, bir televizyonun 30 saate harcadığı enerjiye eş değerdir. Bu sebeple de Anadolu yakasi hurdaci firmaları arasında bir seçim yaparken mutlaka doğru adres olarak gebzehurdasanı tercih etmelisiniz.

Kâğıt geri dönüştürülürken suda bekletilerek liflerine ayrılır. Daha sonra çeşitli kimyasallar kullanılarak mürekkebin kâğıttan ayrılması sağlanır. Bu geri dönüştürülmüş kâğıt lifleri, geri dönüştürülmüş kâğıt üretiminde kullanılır. Ancak kâğıt, sürekli olarak geri kazandırılamayan bir materyaldir. Her geri kazanım sürecinde bu kâğıt lifleri kısalır ve eğer yapışmaları için yeni maddeler eklenmezse yeni bir kâğıt üretilemez. Bu yüzden kâğıt geri dönüşümü, dikkatli yapılması gereken bir işlemdir. İşi bilir kişilerin yapması çok doğrudur. Ayrıca bizim firmamız, kâğıt hurda fiyatları açısından da en uygun firmadır. 1 ton kâğıdın geri dönüştürülmesi, 17 yetişkin ağacın kesilmesini engeller. Bu da çevre ve doğaya çok büyük bir fayda sağlar. Çünkü kâğıt üretimi için kesilen 17 ağaç demek, 34 inanın oksijen ihtiyacının kesilmesi demek. Ağaçlar özellikle son yıllarda çok fazla kesilme ve orman yangını gibi sebeplerden dolayı ciddi bir şekilde azalmaktadır. Bu da oksijen seviyeleri ve insanlığın dünyada yaşamaya devam edebilmesi açısından ciddi sorunlar ortaya çıkartmaktadır. Bu yüzden kâğıt hurda ile ne kadar geri dönüşüm elde edilirse doğamız ve bizler için o kadar büyük faydalar elde edilir.

Demir hurdası, diğer hurdalara göre daha zor hazırlanan bir hurda çeşididir. Daha çok günümüzde artış gösteren inşaat sektörünün gelişmesi sonucu ortaya çıkan bir hurda çeşididir demir hurdası. Hem inşaatlardan çıkan demir hurdası hem de otomotiv sanayisinde kullanılan demir atıkları kullanılarak elde edilir. Hurda fiyatları açısından en çok para eden hurda çeşitleridir. Demir hurdası çeşidinin piyasa değeri oldukça yüksektir. Bu yüzden de en değerli hurda materyali olarak demir hurdası kabul edilmektedir. Hurda olarak kabul edilecek ürünün kilogramına göre hurda fiyatları belirlenir. Böylelikle de Gebze hurda alım işlemleri gerçekleştirilebilir.

Kablo hurdası hem plastik hem de bakır hurdası ortaya çıkartır. Yani kabloların içindeki bakırdan bakır hurdası, üst kaplamalarından da plastik hurdası elde edilir ve bunlara uygun hurda fiyatları hesaplanılarak alım yapılır. Gebze hurda alımı, materyalin cinsi ve fiyatı belirlenerek gerçekleştirilir. Böylelikle de en uygun hurda fiyatları çıkartılır. Diğer Anadolu yakasi hurdaci firmaları arasında öne çıkmamızın en büyük sebebi de bu işlemi en düzgün şekilde yapmamızdır. Ayrıca hurda fiyatları açısından da en uygun teklifleri sunmaktayız.

Gebzehurdasan olarak, bizim temel hedefimiz uygun fiyatlarda Gebze hurda alım yapmak. Hurda fiyatları açısından bakıldığı zaman, İstanbul ve çevre illerdeki diğer firmalara göre çok daha uygun fiyatlara sahibiz. Bu da bizi ön plana çıkartan ve diğer Anadolu yakasi hurdaci firmalardan ayıran bir özelliktir. Hurda fiyatları, genellikle hurdanın materyaline ve ürüne göre değişiklik göstermektedir. Bütün bu hurda fiyatları, materyale, geri dönüşüm sonucu elde edilecek ürüne, miktara, kazanılan enerjiye göre değişiklik göstermektedir. Bu yüzden Gebze hurda alım açısından en uygun firma olduğumuz için bu alım işlemlerini bizimle yapmanızı önermekteyiz. Kısacası, Gebze ve Anadolu yakasi hurdaci firması olarak yer türlü materyali ve her türlü gebze hurda alımı işlemini gerçekleştirmekteyiz. Bu işlemleri de en uygun hurda fiyatları ile tamamlamaktayız. Bu sebepte rahatlıkla bizi seçebilirsiniz. Diğer Anadolu yakasi hurdaci firmaları arasından da ön plana çıkmamızın en büyük sebepleri bunlardır.

Written by admin